Етапи проведення торгів на Прозорро
Прозорро – це електронна система, де відкрито проводяться всі державні закупівлі.
Державні та комунальні організації є замовниками, а представники різних сфер бізнесу – постачальниками. Замовники публічно оголошують тендер на закупівлю товарів чи послуг, а постачальники ведуть конкурентну боротьбу за отримання цього тендера. Будь-який підприємець, який надає якісні товари або послуги, може взяти участь у відкритих торгах та стати переможцем тендеру.
Реєстрація в Прозорро
Торги проходять у кілька етапів, кожен із яких проводиться через авторизовані майданчики, що працюють із системою Прозорро. Дані, які замовники та постачальники розміщують на цих майданчиках, автоматично заносяться до Центральної бази даних Прозорро і знаходяться там у відкритому доступі.
Надійним майданчиком із високим ступенем акредитації є Українська Універсальна Біржа tender.uub.com.ua. Команда професіоналів УУБ надає клієнтам підтримку та супровід на всіх етапах проведення торгів, а зрозумілий інтерфейс дозволяє легко зорієнтуватися в електронній системі.
Етапи проведення торгів
Українська Універсальна Біржа створила всі умови, щоб постачальник зміг серед перших дізнатися про оголошення нового тендеру і подав заявку на участь. Оголошення про закупівлю є початковим етапом торгів.
Етап перший. Оголошення державних закупівель
Замовник розміщує своє оголошення про закупівлю. Воно публікується одночасно на всіх майданчиках і автоматично заноситься до Центральної бази даних Прозорро.
У оголошенні чітко прописуються вимоги до пропозиції:
-
технічні характеристики;
-
вимоги до документації;
-
термін виконання замовлення;
-
кваліфікація постачальника.
Якщо постачальника зацікавило оголошення, він може зв'язатись із замовником для уточнення деталей. На цьому етапі замовник може змінити вимоги, додати нові пункти.
Етап другий. Прийняття пропозицій
Приймання пропозицій від постачальників проводиться за графіком, встановленим замовником. Замовник вже не може змінювати свої вимоги. Подаючи заявку на участь у тендері, постачальник вказує первісну вартість пропозиції та прикріплює необхідну документацію.
На цьому етапі державний замовник ще не може побачити назви компанії-постачальника та вартість його пропозиції. Автоматично встановлюється час проведення наступного етапу торгів – аукціону.
Етап третій. Онлайн-аукціон
На початку аукціону відкриваються ціни пропозицій всіх учасників. Аукціон проводиться в три раунди, під час яких постачальники можуть знижувати вартість своїх пропозицій. Першими роблять ставки постачальники найдорожчих пропозицій. Система вибирає переможця автоматично. Ним стає учасник із найнижчою ціною.
Етап четвертий. Кваліфікація пропозиції, що перемогла
На цьому етапі відкриваються імена всіх учасників торгів. Після того як система визначить переможця, замовник перевіряє пропозицію на відповідність вимогам. Якщо пропозиція не відповідає всім умовам, замовник має право її відхилити. Правомірність таких дій контролюється компетентними органами.